statystyki szczegółowe

Aktualności

STADNICKI SHOW (STAL 0;3 POM)

• autor: EastFlare07, 2014-10-26 19:15

Po przegranej z Tęczą Bełżyce w poprzedniej kolejce, POM Iskra Piotrowice wznowił marsz w górę tabeli. Bohaterem spotkania został strzelec wszystkich trzech bramek – Patryk Stadnicki.

Przewaga Iskry na boisku w Poniatowej trwała od pierwszej do ostatniej minuty. Już w pierwszej połowie goście mieli kilka okazji do zdobycia prowadzenia. Wtedy jeszcze pomylił się Stadnicki, którego strzał w krótki róg wybronił golkiper gospodarzy Daniel Piłat.

Co nie udało się podczas pierwszych 45 minut, piotrowiczanie zrobili w drugiej połowie. Worek z bramkami rozwiązał się w 49. minucie, gdy Stadnicki wykorzystał dogranie z lewego skrzydła od Karola Kiedrzynka. Nieco mniej niż kwadrans później napastnik podwoił prowadzenie, tym razem ładnym strzałem w długi róg odwdzięczając się za asystę z prawej flanki Macieja Ostrowskiego. Trzeciego gola pięć minut później Stadnicki wypracował już sobie sam. Po indywidualnym rajdzie z prawej strony pola karnego gospodarzy nie zdecydował się na podanie do któregoś z kolegów, a zakończył akcję uderzeniem. Instynkt snajperski go nie zawiódł, dzięki czemu piotrowiczanie byli już pewni wygranej.

– Z całym szacunkiem dla rywala, 3:0 to najniższy wymiar kary. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i praktycznie cały czas panowaliśmy na boisku. Mogliśmy nawet wygrać wyżej, ale zwłaszcza w końcówce zabrakło trochę doświadczenia kilku młodszym zawodnikom – powiedział po spotkaniu kierownik POM Grzegorz Piwnicki. Kibice Iskry mogą być zadowoleni ze zdobycia trzech punktów na teoretycznie trudnym terenie. W dużo gorszym nastroju są natomiast fani Stali. Dla ich drużyny był to bowiem trzeci mecz z rzędu bez punktów i czwarty bez zwycięstwa.

sportekspres.pl

Stal Poniatowa – POM Iskra Piotrowice 0:3 (0:0)

Bramki: Stadnicki 49, 63, 68
Stal: Piłat – Pyć, Frączek, Radziejewski, Pyśniak, Pikuła, Strug (46 R. Szuwalski), Gorczyca, S. Szuwalski, Siekierka, Czajka. Trener: Konrad Gołębiowski.
Iskra: Wajrak – Michał Ostrowski, Rossa, Bartoszcze, Jarmuł, Rycerz (68 Kaczmarczyk), Korba, Orłowski (82 Rozwadowski), Maciej Ostrowski, Kiedrzynek (72 Wójcik), Stadnicki (78 Sagan). Trener: Konrad Maciejczyk.
Żółte kartki: Gorczyca, Radziejewski (Stal), Michał Ostrowski, Rycerz, Stadnicki (Iskra). Widzów: 150. Sędziował: Artur Piórkowski.