Aktualności

Derby na remis 2;2

• autor: EastFlare07, 2014-09-23 15:11

POM Iskra Piotrowice – Granit Bychawa 2:2 (1:1)

Po meczach derbowych najczęściej w pamięci kibiców pozostają tylko końcowe wyniki, ponieważ derby nie powalają poziomem oraz efektownymi bramkami. Piłkarze POM Iskry Piotrowice oraz Granitu Bychawa zadali jednak kłam tej zasadzie i zaserwowali zgromadzonym fanom ciekawe widowisko, uwieńczone dwoma pięknymi bramkami zdobytymi z rzutów wolnych.

Wynik spotkania otworzył efektownym strzałem ze stojącej piłki Michał Rycerz. Prawoskrzydłowy POM staje się powoli największym specjalistą od zdobywania filmowych bramek w lidze okręgowej. Równie pięknym centrostrzałem Rycerz popisał się w zremisowanym 1:1 meczu z KS Dąbrowica. Tym razem musiał jednak oddać palmę pierwszeństwa Krystianowi Sobkowiczowi. Pomocnik Granitu wyrównał stan mecz już dwie minuty później strzałem z 25 metrów, którego nie powstydziliby się takie tuzy jak David Beckham czy Sinisa Mihajlović. Po przerwie gospodarze ponownie objęli prowadzenie, a szczęśliwym strzelcem był, wypożyczony z trzecioligowej Lublinianki, Patryk Stadnicki. Napastnik miejscowych ograł jednego z obrońców rywali i po rykoszecie pokonał golkipera gości.

Oprócz bramki Granit stracił również Piotra Chrześciana, który przy próbie interwencji nabawił się kontuzji miednicy. W jego miejsce na placu gry zameldował się, powracający do gry po poważnym urazie, Marek Pachulec. – Dla Marka był to pierwszy występ po półtorarocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Cieszę się, że wrócił do gry w tak dobrym stylu – opisuje kierownik Granitu Robert Nowakiewicz. Podopieczni Konrada Maciejczyka znów cieszyli się z prowadzenia zaledwie kilka minut i ponownie do siatki z rzutu wolnego trafił Sobkowicz. – Spory udział przy bramce miał Tomek Dąbała, puszczając piłkę między nogami – relacjonuje kierownik POM Grzegorz Piwnicki.

Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło i obie drużyny podzieliły się punktami. Takie rozstrzygnięcie zdecydowanie bardziej cieszy pałętających się w dolnej części tabeli przyjezdnych.

Bramki: Rycerz 27, Stadnicki 51 – Sobkowicz 29, 55
POM Iskra: Dąbała – Michał Ostrowski, Bartoszcze, Rossa, Jarmuł (85 Budzyński), Rycerz, K. Orłowski, Wójcik, Maciej Ostrowski (56 Kaczmarczyk), Stadnicki, Kiedrzynek (46 Kawałek). Trener: Konrad Maciejczyk.
Granit: Chrześcian (54 Pachulec) – M. Banach, Szymala, Cioch, Gałan, S. Lis, P. Banach (89 Olesiński), Walęciuk, Sobkowicz, Stępień, Pietraś (70 D. Lis). Trener: Daniel Krakiewicz.
Żółte kartki: Wójcik, Kiedrzynek (POM Iskra), Gałan, P. Banach, Walęciuk, Stępień (Granit). Widzów: 150. Sędziował: Damian Kuźniak.