statystyki szczegółowe

Aktualności

Remis z Dabrowica 1;1

• autor: EastFlare07, 2014-09-02 12:14

Cenny punkt z boiska lidera udało się wywieźć zespołowi POM Iskry Piotrowice. Bohaterem spotkania został golkiper przyjezdnych – Tomasz Dąbała, który obronił rzut karny wykonywany przez Tomasza Prasnala.

Pierwsza połowa meczu upłynęła zawodnikom obu drużyn na walce z murawą, która delikatnie mówiąc nie sprzyjała konstruowaniu koronkowych akcji. Pomimo tego gospodarze próbowali sforsować skomasowaną defensywę POM szybkim rozgrywaniem piłki, co nie przynosiło jednak skutku w postaci sytuacji bramkowych.

Prowadzenie podopiecznym Roberta Chmury dało długie podanie Adriana Armacińskiego do Tomasza Bickiego, który uderzył obok niezdecydowanego Dąbały. Błąd golkipera przyniósł również wyrównanie i to już minutę po bramce Bickiego. Michał Rycerz dośrodkował w pole karne na tyle niedokładnie, że futbolówka wpadła za kołnierz zdezorientowanego Rafała Brzezińskiego. Tuż przed przerwą dogodne sytuacje do zdobycia prowadzenia mieli jeszcze Piotr Stalęga i Bicki, ale zespół Konrada Maciejczyka zszedł do szatni tylko z jedną bramką po stronie strat.

Tuż po przerwie kolejny błąd popełnił Brzeziński, wypuszczając piłkę w zamieszaniu podbramkowym. Napastnicy POM skrzętnie skorzystali z prezentu, ale w sukurs gospodarzom przyszedł sędzia Grzegorz Kukuryk. Młody arbiter ku zaskoczeniu wszystkich zgromadzonych na stadionie, zamiast wskazać na środek boiska, podyktował rzut wolny dla Dąbrowicy. Mimo tego zawodnicy z Piotrowic nie ustawali w atakach na bramkę Brzezińskiego. Najlepsze sytuacje zmarnowali Patryk Stadnicki i Kamil Ostrowski, który ostemplował poprzeczkę.

W odpowiedzi szybka kontra miejscowych zakończyła się rzutem karnym sprokurowanym przez kapitana przyjezdnych Rafała Bartoszcze. Z jedenastu metrów uderzył Tomasz Prasnal, ale podobnie jak Piotr Łubiarz w środowym meczu z Ruchem Popkowice, nie zdołał pokonać golkipera rywali. Efektowna parada Dąbały przy rzucie karnym skutecznie wymazała z pamięci kibiców wpadkę, która zakończyła się bramką Bickiego. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym, chociaż na pewno niezadowalającym gospodarzy remisem.

W piątej kolejce zmagań Dąbrowica wybierze się do Kocka na mecz z wymagającym Polesiem, natomiast POM powalczy o ligowe punkty z Iskrą Krzemień na własnym boisku.

KS Dąbrowica – POM Iskra Piotrowice 1:1 (1:1)

Bramki: Bicki 36 – Rycerz 37
KS: Brzeziński – Kowalski, Armaciński, Nowak, Kubiak – Bicki (60 Aftyka), Prasnal (86 Mazurek), Piskor, Sekrecki (66 Łubiarz), Stalęga – Osoba (78 Gorgol). Trener: Robert Chmura.
POM Iskra: Dąbała – Michał Ostrowski, Rossa, Bartoszcze, Jarmuł (88 Budzyński) – Rycerz, Kaczmarczyk, Wójcik, Maciej Ostrowski (66 K. Ostrowski) – Kiedrzynek, Stadnicki (90 Rozwodowski). Trener: Konrad Maciejczyk.
Żółte kartki: Stalęga, Kubiak, Kowalski (KS), Wójcik (POM Iskra). Widzów: 100. Sędziował: Grzegorz Kukuryk.
W 82. minucie Tomasz Prasnal (KS Dąbrowica) nie wykorzystał karnego (bramkarz obronił).

Zdaniem trenerów

Robert Chmura (KS Dąbrowica): Nasze boisko niestety mocno utrudnia nam grę w piłkę, każda próba rozegrania od tyłu kończy się stratą. Najskuteczniejsze pewnie byłoby granie długiej piłki na dwóch wysokich napastników, ale nie chcemy grać w ten sposób. Walki zawodnikom na pewno nie można odmówić, ale zarówno nam, jak i gościom zabrakło klarownych sytuacji bramkowych. Przy straconej bramce większe pretensje mam do obrońców, którzy pozwolili Rycerzowi na centrostrzał niż bramkarzowi. Mimo tego, że mieliśmy w końcówce rzut karny, to uważam remis za sprawiedliwy wynik.

Konrad Maciejczyk (POM Iskra Piotrowice): Kilka miesięcy temu graliśmy już tutaj, więc byliśmy przygotowani na słaby stan murawy w Dąbrowicy. Wiedzieliśmy, że nie można pograć piłką po ziemi i musimy się nastawić głównie na walkę. Przyjechaliśmy bez Bartka Kawałka, Piotra Korby czy Karola Orłowskiego, więc musieliśmy grać bez trzech środkowych pomocników. Cieszę się, że występując w tak eksperymentalnym składzie uzyskaliśmy sprawiedliwy remis. W pierwszej połowie Dąbrowica miała zdecydowaną przewagę, ale w drugiej to my prowadziliśmy grę i to pomimo rzutu karnego wybronionego przez Tomka Dąbałę. Bramka na 2:1 zdaniem wszystkich na stadionie była zdobyta prawidłowo, ale mimo tego nie zamierzam komentować pracy sędziego.