PODUSMOWANIE RUDNY JESIENNEJ

• autor: EastFlare07, 2013-11-18 21:53

Zawodnicy Pom-u na pewno beda chcieli walczyc o najwyższy cel..jakim jest awans do kolejnej klasy piłkarskiej.

Runda jesienna w wykonaniu zawodników POM-u była bardzo dobra;szczególnie końcówka sezonu..trzy wygrane w tym jedno pucharowe ze trzecioligowa Stalą Kraśnik na pewno napełnia optymizmem na runde wiosenna.

Co sie najbardziej rzuca w oczy to to ze w Piotrowicach jest po prostu klimat ale nie tylko..weżmy pod uwagę to że zespół stracił tylko 13-bramek przy czym pięć to są gole stracone na wyjazdach!Nasza "żelazna" obrona jest pod tym względem najlepsza w całej lidze.Zespół Konrada Maciejczyka na obcych stadionach wygrał sześciokrotnie trafiając aż 30 razy do bramek rywali!..zanotował jeden remis(Hetman 0;0 POM) przy tym nie przegrywając ani razu! W sumie zespół zwycięrzał 6 razy,remisował 1 raz,bez żadnego remisu co daje najlepszy wynik w całej lidze okręgowej.

Niestety wpadki trafiały sie już na swoim obiekcie..przy 6 zwycięstwach zanotowaliśmy niestety dwie porażki;z Dąbrowica i Czarnymi Dęblin.W piętnastu rozegranych spotkaniach zawodnicy z Piotrowic zdobyli 50 bramek tracąc przy tym tylko 13! Najlepszym strzelcem drużyny jest Rafał Niżnik,który dziewięciokrotnie wpisywał sie na listę strzelców,drugi pod tym względem jest Radosław Kaczmarczyk wraz z Michałem Rycerzem autorzy 8 trafień.

Na pewno dużym plusem zespołu jest przyjście Rafała Niżnika byłego mistrza Polski czy też Danii,zawodnik który grał ostatnio min.w Motorze Lublin daje bardzo dużo od siebie pomagając zespołowi w 100%,Rafał jest nie tylko najlepszym strzelcem naszej drużyny lecz także "przywódcą" na boisku,dzieki niemu gra jest po prostu kompletna.

Podsumowując można śmiało powiedzieć ze runda jesienna była od kilku lat najlepszą rundą w naszym wykonaniu;zespół ma bardzo duże szanse liczyć się w walce o awans do czwartej ligi..ale jak powtarzają sami piłkarze;"..Nie można pompować balonika..po prostu róbmy swoje " Zespół zajmuje obecnie drugie miejsce z taką samą iloscią pkt co KS Dąbrowica,tracą do obecnego lidera Czarnych Dęblin zaledwie 1 punkt i śmiało można powiedzieć ze runda wiosenna naprawde zapowiada sie ciekawie.

Można być zadowolonym także z Okręgowego Pucharu Polski w którym nasz zespół radzi sobie naprawde dobrze..nasi piłkarze pokonali ostatnio 3 ligową Stal Kraśnik wygrywając 1;0 po ciężkiej walce.Teraz prawdopodobnie trafił na drugi zespół Górnika Łeczna..o pucharze bedziemy jeszcze informować.

Cieszy także to ze trener Konrad ma do dyspozycji równą kadre..przy czym frekwencja na treningach jest także spora;widać ze piłkarzom chce sie grać,jest duża chęc zwyciestwa co pokazali chociaż w ostatnim meczu ligowym pokonujac w 9! 2;1 Granit Bychawe!!!

My jako kibice możemy być spokojni o przyszła runde,widać ze zespół dostał w tym sezonie nowej krwi i może walczyć o najwyższe cele..Tego życzymy sobie oraz trenerowi który może być dumny ze swoich podopiecznych.