MAMY LIDERA !!

• autor: EastFlare07, 2013-09-08 21:36

POM Iskra Piotrowice rozgromiła na wyjeździe Piaskovię 4:0

POM Iskra Piotrowice pokazał, że zasłużenie prowadzi w tabeli lubelskiej klasy okręgowej.

Podopieczni Konrada Maciejczyka w tym sezonie nie stracili jeszcze punktu i są jednym z głównych faworytów do awansu do czwartej ligi.

– Gramy o zwycięstwo w całych rozgrywkach, a co będzie później, to zobaczymy. Przecież nie powiem swoim chłopcom, że mają przegrywać – tłumaczy trener Maciejczyk.

W sobotę przyjezdni musieli bardzo długo czekać na pierwsze trafienie. Gola udało im się zdobyć dopiero na minutę przed końcem pierwszej połowy. Kamil Ostrowski wykorzystał fakt, że gospodarze fatalnie wykonali rzut wolny i wykończył składny kontratak całego zespołu.

Dla snajpera z Piotrowic był to wielki dzień, bo jeszcze niedawno reprezentował barwy Piaskovii. – Mam szeroką i wyrównaną kadrę, dzięki czemu mogę rotować napastnikami. Cieszę się, że Kamil rozegrał dobre zawody – powiedział Maciejczyk.

Gol do szatni wyraźnie podłamał piłkarzy Piaskovii, którzy w drugiej połowie nie walczyli już z taką zawziętością. W 53 min miejscowi zainkasowali drugi cios, a zadał go Rafał Bartoszcze. Obrońca POM-u wykorzystał złe ustawienie defensywy rywali i silnym uderzeniem głową nie dał szans Łukaszowi Leśniakowi.

Od tego momentu na boisku istnieli już tylko goście, którzy świetnie dzielili się piłką. Grę ekipy z Piotrowic świetnie reżyserował Rafał Niżnik.

– Podoba mi się to, że piłka chodzi od nogi do nogi. Ten styl pasuje mi i mogę z optymizmem patrzeć w przyszłość – powiedział były zawodnik Górnika Łeczna. – Rafał to mózg tej drużyny.

On jest wzorem dla młodszych zawodników. Mimo, że na swoim koncie ma wiele sukcesów, to nie uważa się za gwiazdę. Myślę, że młodzi zawodnicy wiele skorzystają na współpracy z nim – powiedział Maciejczyk.